Firma odszkodowawcza a konsultacja prawnicza

Zgodnie ze statystykami, jakie prowadzą firmy odszkodowawcze, aż 90% wypłacanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe odszkodowań w Polsce jest zaniżonych. Co to oznacza dla poszkodowanych? Przede wszystkim powinno się za każdym razem dokładnie sprawdzić ubezpieczyciela, ponieważ najprawdopodobniej w świetle prawa należą się dodatkowe pieniądze za rekompensatę poniesionych strat. A w jaki sposób można sprawdzić, czy dopłata do odszkodowania się należy? Co jest lepsze – firma odszkodowawcza czy konsultacja prawnicza?

Czym zajmuje się firma odszkodowawcza?

Miałeś wypadek i Twoim zdaniem odszkodowanie zostało zaniżone? Zastanawiasz się, co możesz zrobić? W takim wypadku powinieneś zwrócić się o fachową pomoc, której udzieli Ci na przykład specjalistyczna firma odszkodowawcza. Jest to kancelaria, w której pracują wykwalifikowani i doświadczeni w takich sprawach prawnicy oraz inni specjaliści – byli likwidatorzy szkód, rzeczoznawcy. Oni ustalą, czy Twoje odszkodowanie zostało prawidłowo wyliczone i co ewentualnie możesz jeszcze uzyskać.

Pamiętaj, że firma odszkodowawcza pomoże Ci otrzymać właściwe odszkodowanie lub dopłatę do otrzymanej sumy nie tylko od towarzystwa ubezpieczeniowego, ale i od ZUS-u, szpitala, w którym na przykład popełniono rażący błąd medyczny.

Nie jest potrzebna Ci żadna polisa, by skorzystać z usług wyspecjalizowanej kancelarii. Plusem jest także to, że firma odszkodowawcza rozlicza się w systemie prowizyjnym, a opłaty pobiera dopiero po zakończonej i wygranej sprawie.

Prawnik walczący o odszkodowanie z OC

Jeśli nie zdecydujesz się na pomoc, jaką udziela firma odszkodowawcza, możesz skorzystać z usług prawnika, który zawalczy o Twoje wyższe odszkodowanie z polisy OC. Poszczególne kancelarie adwokackie lub prawne w tym radcy prawni także zajmują się dochodzeniem odszkodowania, reprezentują swojego klienta i prowadzą spory z firmami ubezpieczeniowymi czy innymi podmiotami, które są winne wypłaty odszkodowania za spowodowanie różnego rodzaju strat. Prowadzą fachową pomoc prawną na etapie przedsądowym, dotyczy to:

  • wezwań do zapłaty,
  • ugody,
  • mediacji,
  • postępowania pojednawczego,
  • gromadzenia wszelkiej niezbędnej dokumentacji
  • reprezentują swoich klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi.

Firma odszkodowawcza czy prawnik? PORÓWNANIE

Czy jednak działania indywidualnego prawnika będą tak samo skuteczne jak praca firmy odszkodowawczej, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań, a także dopłat do nich? Warto poznać wszystkie za i przeciw, by podjąć ostateczną decyzję.

Współpraca z firmą odszkodowawczą – na czym polega?

Kowalski, który występuje przeciwko wielkiej firmie ubezpieczeniowej może polec, zanim zacznie prawdziwą wojnę, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe nie zawsze traktują poważnie indywidualnego klienta. Przede wszystkim ubezpieczyciel zakłada brak potrzebnej wiedzy – tak technicznej, ubezpieczeniowej jak i prawnej. Wystarczy bowiem niewłaściwie napisać odwołanie od jakiejś jego decyzji. Zakład ubezpieczeniowy może nie odpowiedzieć. Może też tylko poinformować poszkodowanego, że skoro nie zgadza się z jego decyzją, to może sprawę oddać do sądu. Wtedy najczęściej próba odwołania i uzyskania dopłaty do odszkodowania zostaje zakończona. Nikt bowiem nie lubi sądów i wszyscy wiedzą, z jakim wydatkiem finansowym w takiej sytuacji należy się liczyć. Poza tym samodzielna walka z ubezpieczycielem, który ma do dyspozycji cały sztab wykwalifikowanych prawników nie jest łatwa. Dlatego warto poprosić o fachową pomoc.

Firma odszkodowawcza pomoże skutecznie w odzyskaniu odszkodowania, ponieważ jej pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i współpracują z rzeczoznawcami oraz prawnikami. Wszelkie formalności zostaną więc dopełnione we właściwy sposób. Ubezpieczyciel nie zlekceważy też sprawy. Na plus kancelarii odszkodowawczej przemawia również jej doświadczenie i ilość wygranych spraw. A czy prawnik może pochwalić się tylko wygranymi z zakresu pozyskiwania odszkodowań? Chyba nie.

Pomoc prawnika – czy warto z niej skorzystać?

Wbrew obiegowej opinii, pomoc jaką oferuje firma odszkodowawcza nie jest usługą droższą niż konsultacja prawnika. Wysokie i czasem dziwne prowizje to również mit, wystarczy jasna i dobrze skonstruowana umowa, w której opłaty są wyjaśnione. Poza tym usługi firmy odszkodowawczej są świadczone kompleksowo, a adwokat będzie liczył sobie za każdą najdrobniejszą formalność. W ostatecznym rozrachunku prawnik jest droższy.

Firmy odszkodowawcze są także bardziej przystępne i otwarte na klienta, podchodzą do jego sprawy indywidualnie. Dobra kancelaria odszkodowawcza ma swoją stronę internetową. Tu znajduje się zakres świadczonych usług, cennik, a także informacje o wygranych sprawach. Często są oferowane darmowe konsultacje, a także cenne wstępne porady online. Rozmowa z konsultantem nie jest naszpikowana terminologią prawniczą, rozmawia więc bardziej „po ludzku”. Poza tym współpraca z firmą odszkodowawczą jest w bezpieczna. Rynek odszkodowawczy podlega regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego, a same kancelarie nie działają „w próżni”. Nawet w przypadku problemów, kancelarie odszkodowawcze nie są też bezkarne. Z adwokatami jest różnie.


Przeczytaj także
Nasza oferta
Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w uzyskaniu odszkodowania lub tylko informacji dot. wypadku przy pracy,
wypadku komunikacyjnego, odszkodowania za śmierć osoby bliskiej lub w innym przypadku prosimy o kontakt z naszą firmą
pod numerem:

22 397 41 93 (pn-pt 9:00-17:00), 881 389 389 (pn-nd 9:00-20:00)
lub na adres biuro@helper-cpp.pl