Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania. Jak wybrać najlepszą?

90% odszkodowań, które wypłacają towarzystwa ubezpieczeniowe jest zaniżonych. Z ubezpieczycielem można wygrać, ale, żeby ta walka była skuteczna, trzeba mieć odpowiednią wiedzę z zakresu ubezpieczeń i prawa. Dlatego z odsieczą przychodzą specjalistyczne firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania – fachowcy, którym warto powierzyć swoją sprawę. Jak to zrobić? Jak wybrać najlepszą firmę odszkodowawczą?

Walczysz o odszkodowanie powypadkowe? Skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej

Rynek kancelarii odszkodowawczych narodził się w 1999 roku. Stało się to w trosce o poszkodowanych, ale niestety, tutaj także zdarzają się podmioty, dla których nie liczy się etyka i poszkodowany, a znaczenie ma tylko zysk. Inną bolączką jest brak profesjonalnej obsługi klienta i skuteczności w działaniu. Tak potrafią działać małe firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania jak i duże kancelarie odszkodowawcze, które zmniejszając maksymalnie koszty obsługi, ograniczają się do szybkich działań.

Część firm odszkodowawczych ma często bardzo wąską specjalizację. Jest to i dobre i złe dla klienta. Jeśli potrzebna jest pomoc w konkretnej sprawie, to tak prowadzona działalność będzie atutem. Przy bardziej złożonym problemie, niestety klient nie otrzyma konkretnej pomocy.  Jak zatem wybrać dobrego pełnomocnika do uzyskania odszkodowania? Czym się kierować decydując się na konkretną firmę pomagającą w uzyskaniu odszkodowania?

Pierwszy krok to kontakt. Telefon i rozmowa nic nie kosztuje, a już na początku można uzyskać fachową poradę prawną. Takie podejście świadczy o profesjonalizmie, któremu można zaufać. Zadzwoń i się przekonaj.

Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania: jak wybrać najlepszą?

Decyzja o wyborze firmy odszkodowawczej powinna więc być dokładnie przemyślana. Na co musisz zwrócić szczególną uwagę?

  • Sprawdź dowody skuteczności – firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania, które działają zawsze w interesie klienta, mają na to dowody i chwalą się nimi. Warto zapytać o zakończone sukcesem przykładowe sprawy klientów. Liczy się skuteczność, a nie ilość prowadzonych spraw.
  • Poznaj wysokość prowizji – koszty powinny zależeć od rodzaju prowadzonej sprawy. Im bardziej skomplikowana, tym prowizja może być wyższa. Zatrudnienie sztabu specjalistów kosztuje, a tylko oni są w stanie skutecznie wałczyć z ubezpieczycielem. Dobry pełnomocnik pobiera swoją wypłatę dopiero po zakończonej sukcesem sprawie, a jej kwota powinna być ustalona przed podpisaniem umowy.
  • Rozliczenie z klientem musi być terminowe. Opóźnienia w rozliczeniach działają na niekorzyść i budują zły wizerunek firmy.
  • Kontakt z klientem – godne zaufania firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania informują swoich klientów o każdym etapie sprawy, konsultując z nim podejmowane działania. Wszelkie ruchy muszą być wprowadzane za jego zgodą.
  • Pozyskiwanie klientów – kancelaria pozyskuje klientów, ponieważ z nich „żyje”. Jednak nigdy rozmowy tego typu nie powinny się odbywać w szpitalu. Sprawy odszkodowawcze są trudne, czasem bolesne (śmierć bliskiej osoby) i należy traktować je delikatnie i z wyczuciem. Poza tym klient musi być w pełni sprawny, by podpisać umowę. Stan zdrowia może mu nie pozwolić dostatecznie dobrze ocenić warunków umowy. Od takiej współpracy należy odstąpić.
  • Czytelna strona formalna – klient czytając umowę powinien mieć pełną jasność działań oraz kosztów jakie poniesie za usługi kancelarii. Umowa powinna być czytelna i przejrzysta. Niezrozumiałej umowy nie należy podpisywać. Jako klient masz prawo porosić przed podpisaniem o wzór umowy z kancelarią.
  • Opinie – żyjemy w świecie, który jest globalną wioską. Sprawdź opinie innych klientów, jakie mają interesujące Cię firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania.

W kancelarii odszkodowawczej Helper CPP stosuje się niezmiennie zasadę trzech etapów, która gwarantuje skuteczne działania. Jest to:

  1. Weryfikacja dokumentów i wystąpienie z roszczeniem;
  2. Wezwanie ubezpieczyciela do zapłaty;
  3. Skierowanie sprawy klienta na etap sądowy.

Poza tym bardzo duże znaczenie ma dla nas kodeks etycznego postępowania. Na rynku odszkodowań funkcjonujemy od wielu lat. Skutecznie przeprowadziliśmy tysiące spraw polubownych i sądowych przede wszystkim z OC sprawcy szkody, uzyskując dla naszych klientów wysokie odszkodowania lub dopłaty do odszkodowań. Mamy wykwalifikowany personel oraz współpracujemy ze specjalistami od medycyny sądowej po likwidatorów szkód. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, bo każda jest inna. A przed podpisaniem umowy, dokładnie analizujemy jej wszelkie aspekty. Gwarantujemy zadowolenie i bezpieczeństwo. Możemy się czuć Liderem Wśród Firm Odszkodowawczych, o czym świadczą pozytywne opinie naszych klientów. Zostań więc jednym z nich, sprawdź nas, zadaj pytanie (to nic nie kosztuje!). Po rozmowie otrzymasz też bezpłatną opinię prawną.


Przeczytaj także
Nasza oferta
Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w uzyskaniu odszkodowania lub tylko informacji dot. wypadku przy pracy,
wypadku komunikacyjnego, odszkodowania za śmierć osoby bliskiej lub w innym przypadku prosimy o kontakt z naszą firmą
pod numerem:

22 397 41 93 (pn-pt 9:00-17:00), 881 389 389 (pn-nd 9:00-20:00)
lub na adres biuro@helper-cpp.pl