Kto może pomóc w uzyskaniu odszkodowania?

Z przeprowadzonych badań rynku wynika, że aż 90% wszystkich wypłacanych odszkodowań z OC sprawcy zostaje zaniżone przez firmy ubezpieczeniowe. Nie każdy poszkodowany potrafi samodzielnie uporać się z tym problemem. W takiej sytuacji  pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek samochodowy jest po prostu wskazana. Jak ją uzyskać? Gdzie szukać wsparcia? Jak wybrać firmę odszkodowawczą?

Pamiętaj, że firmy ubezpieczeniowe dbają przede wszystkim o swój własny interes i chcą zarabiać. A każde wypłacone odszkodowanie niesie ze sobą koszty, których nie pokryje jedna roczna składka opłacająca polisę. Dlatego w ich interesie jest, żeby kwota odszkodowania była jak najniższa. Stąd zaniżony kosztorys lub odmowa wypłaty odszkodowania nie są rzadkością. Ubezpieczyciele żerują na poszkodowanych, którzy zwyczajnie nie mają czasu, nie czują się na siłach lub nie wiedzą, co mogą zrobić, aby uzyskać wyższe odszkodowanie. I tu w sukurs przychodzą specjalistyczne firmy, które zajmują się takimi sprawami oferując autentyczną i skuteczną zazwyczaj pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek samochodowy.

Na czym polega ich praca i co można zyskać wybierając taką instytucję? Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę decydując się powierzyć swoją sprawę firmie odszkodowawczej?

Jak firmy zajmujące pomocą w uzyskaniu odszkodowania walczą z ubezpieczycielami?

Gdy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek samochodowy jest konieczna, warto skorzystać z wiedzy doświadczonych fachowców i wybrać odpowiednią firmę zajmującą się prowadzeniem takich spraw, która bez niepotrzebnego stresu przeprowadzi poszkodowanego przez polubowne negocjacje z ubezpieczycielem, a w ostateczności będzie reprezentowała go w sądzie. Wato jednak wiedzieć, że procesów sądowych nikt nie lubi – firmy ubezpieczeniowe też za nimi nie przepadają. Dlatego najczęściej szybko reagują na działania podejmowane przez firmy odszkodowawcze i już w ciągu kilku dni proponują dopłatę do odszkodowania lub nawet ugodę. Jakie kroki podejmuje kancelaria odszkodowawcza:

 1. Konsultacja telefoniczna z klientem
 2. Prośba o dostarczenie wszelkich niezbędnych dokumentów w sprawie wypadku.
 3. Analiza sprawy.
 4. Działania:
  • w pierwszej kolejności przedsądowo, pisemnie ubezpieczyciel zostanie wezwany do wypłaty odszkodowania w kwocie adekwatnej do wysokości poniesionej szkody.
  • jeśli ten krok nie będzie skuteczny, firma w imieniu poszkodowanego klienta wytoczy powództwo przed sąd powszechny, właściwy dla siedziby ubezpieczyciela lub dla miejsca zamieszkania poszkodowanego. W większości przypadków sprawa kończy się w trzeciej rozprawie. Pierwsza rozprawa jest rozprawą zapoznawczą, podczas drugiej powoływany jest biegły sądowy, natomiast na trzeciej ogłaszany jest ostateczny wyrok.

Pomoc jest bezpłatna. Na koniec po uzyskaniu odszkodowania, firma nalicza wysokość prowizji jako gratyfikację swoich działań. Płatne są tylko zamknięte czyli wygrane sprawy. Tak działa nasza firma. Zapraszamy do bezpłatnego kontaktu i uzyskania konkretnych informacji, z których dowiesz się, jak możemy Ci pomóc.

Na te 5 rzeczy zwróć uwagę przy wyborze kancelarii odszkodowawczej

Każda firma odszkodowawcza chwali się swoimi sukcesami i ilością prowadzonych spraw, ale nie wszystkie będą odpowiednie dla Ciebie. Jak wybrać najlepszą opcję? Jest też 5 ważnych czynników, na które musisz zwrócić uwagę, zanim zlecisz prawdziwym fachowcom swoją sprawę i na pewno uzyskasz od nich pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek samochodowy. Bo tak jak wszędzie i tutaj są firmy i „firmy”. A nie warto ryzykować utraty czasu, dodatkowego stresu i pieniędzy na płonne obietnice.

 1. Skuteczność
  Istotna jest skuteczność w uzyskiwaniu odszkodowań. Jeśli dana kancelaria ma możliwość pochwalenia się prowadzeniem w sposób efektywny spraw swoich klientów – jest to dowód, że warto takiej firmie zaufać. A dobrym dowodem są zakończone sukcesem przykładowe sprawy klientów. Nie liczy się tutaj ilość, lecz jakość.
 2. Specjalizacja
  Specjalizacja oferowanych usług świadczy o doskonałej znajomości tematu i doświadczeniu. Gdy ktoś oferuje usługi w uzyskaniu każdego odszkodowania, to zazwyczaj nie jest specjalistą, chyba że dana kancelaria jest firmą dużą i ma różnorodne działy, w których pracują fachowcy z danej dziedziny. Poza tym poszkodowany powinien upewnić się, czy dana firma oferuje mu pomoc zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym. Bardzo ważna jest kompleksowa obsługa, ponieważ dzięki niej uzyskujesz pewność, że firma wykorzysta wszystkie swoje możliwości, by wywalczyć dla Ciebie najwyższą stawkę odszkodowania.
 3. Dobre opinie
  Opinie są bardzo ważne. Budują nie tylko pozytywny wizerunek firmy, ale i zaufanie potencjalnych klientów. Przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii poproś o referencje lub poszukaj opinii klientów w Internecie.
 4. Transparentność
  Przejrzystość zasad, na których jest udzielana pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek samochodowy, jest bardzo istotna. W pierwszej kolejności dowiesz się o nich ze strony internetowej kancelarii. Uczciwe firmy nie ukrywają niczego. Po drugie – zawsze czytaj umowę. Uczciwa kancelaria nie stosuje żadnych „kruczków”. Oferowana umowa jest czytelna i nie zawiera zbędnych prawnych zawiłości, co gwarantuje zabezpieczenie interesów poszkodowanego. W jej zapisach muszą się znaleźć jasno określone warunki współpracy, zasady wynagrodzenia oraz informacja o możliwości odstąpienia od umowy. Przed podpisaniem dokumentów należy zawsze zapoznać się z ich treścią i wyjaśnić problematyczne lub niezrozumiałe dla Ciebie zapisy.
 5. Bezpłatna konsultacja
  Pierwsza konsultacja zawsze powinna być bezpłatna. A po niej poszkodowany powinien uzyskać satysfakcjonujące go informacje o kancelarii odszkodowawczej oraz posiadać wstępną wiedzę, czy w ogóle jego sprawa jest możliwa do rozwiązania i kwalifikuje się do uzyskania lub podwyższenia kwoty odszkodowania.

Przeczytaj także
Nasza oferta
Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w uzyskaniu odszkodowania lub tylko informacji dot. wypadku przy pracy,
wypadku komunikacyjnego, odszkodowania za śmierć osoby bliskiej lub w innym przypadku prosimy o kontakt z naszą firmą
pod numerem:

22 397 41 93 (pn-pt 9:00-17:00), 881 389 389 (pn-nd 9:00-20:00)
lub na adres biuro@helper-cpp.pl